Hlavní navigace

Ministerstvo práce letos již podruhé dostalo pokutu od ÚOHS

Sdílet

Redakce 7. 5. 2009

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Ministerstvu práce a sociálních věcí pokutu ve výši až 800 tisíc korun. Důvodem jsou závažné chyby ve veřejné zakázce na pomoc dlouhodobě nezaměstnaným na Ostravsku a Mostecku. Tendr v roce 2007 vyhrála společnost Cofet, a.s. s nabídkou cca 175 mil. korun včetně DPH.

„Ministerstvo stanovilo v zadávací dokumentaci neurčitě a netransparentně dílčí kritérium ekonomické výhodnosti nabídek „počet nabídnutých školení a rekvalifikačních kurzů“, kterých mělo být minimálně 20. Toto kriterium bylo formulováno velmi obecně, nejednoznačně a připouštělo dvojí výklad. Zatímco vybraný uchazeč uvedl absolutní počet kurzů, ostatní uváděli hodnoty vztahující se k druhům školení. Výsledkem byla situace, kdy zadavatel obdržel několik vzájemně neporovnatelných nabídek.“ Vysvětlil ÚOHS.

ÚOHS v letošním roce pokutuje MPSV již podruhé. Poprvé se tak stalo v únoru, kdy byla uložena sankce 100 tisíc korun za chyby v tendru na vzdělávání zaměstnanců služeb zaměstnanosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).