Hlavní navigace

Mladí lidé chtějí levnější povinné ručení. Neváhají jej uzavřít i na souseda

Sdílet

Mladé řidiče do 30 let vyhodnocují pojišťovny z hlediska povinného ručení jako rizikovější skupinu. Statisticky totiž způsobují vyšší počet nehod než lidé vyššího věku. I z toho důvodu mají sazby povinného ručení výrazně vyšší.

Tito lidé pak často řeší povinné ručení tak, že si auto jednoduše pojistí na někoho jiného. Třeba na rodiče, který má již vysoký bonus. Takové řešení se ale nemusí vyplatit. Pokud si mladý řidič pojistí vozidlo třeba na otce, pak v případě, že nabourá, musí počítat s tím, že především negativně ovlivní vyjetý bonus právě jemu. A to s následným dopadem na cenu pojištění jak u vlastního vozidla, tak u toho otcova. Nakonec se pojištění prodraží celé rodině, upozorňuje Miroslav Matějka, manažer autopojištění pojišťovny Generali.

Podle průzkumu, který pojišťovna provedla, si vlastní auto na sebe pojišťuje 43 % mladých motoristů. Dalších 57 % pak hledá způsob, jak pořídit levněji. Nejčastěji pak pojistí auto na svého otce (27 %), matku (17 %) nebo dědu (3 %) či babičku (2 %). Výjimkou ale není ani pojištění auta například na souseda (3 %).

Ze statistik pojišťovny vyplynulo, že ti, kteří si auto pojišťují na sebe, bourají výrazně méně, než ti, kteří jej pojistí na jinou osobu.

O výši bonusu, kterou díky pojištění na jinou osobu získali, pak mladí lidé představu nemají. Stačí jim, že výsledná cena je levnější.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2017 17:20

    jehovista (neregistrovaný) 91.217.55.---

    Uz tu mame zase "levnejsi ceny". Nechcete se naucit cesky?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).