Hlavní navigace

Mladí lidé cestují na 4 noci a hlavně s wi-fi, starší chtějí 9 nocí a hezké počasí

Sdílet

Požadavky na cestování a očekávání v souvislosti s dovolenou se u Čechů výrazně liší podle věku. U osob do 24 let je rozhodujícím faktorem připojení k internetu v cílové destinaci. Naopak Češi nad 55 let patří mezi nejméně náročné cestovatele. Vyplynulo to z průzkumu společnosti NSM pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Lidé ve věku od 15 do 24 let vnímají jako nejdůležitější parametry cenu zájezdu a lokalitu. Na zájezd nejčastěji jezdí na 3 až 4 noci a pokud by jeli například na 7 nocí, už vnímají dovolenou jako příliš dlouhou. S tím se pojí i výše výdajů. Za dovolenou nechtějí utratit více, než 10 000 Kč. Často tak hledají nabídky i na slevových portálech. Zájezd si sjednávají s předstihem 1 až 3 měsíce a v 8 % případů si nesjednají žádné cestovní pojištění.

Příklady rozdílů v chování různých generací při výběru dovolené
Autor: ERV Evropská pojišťovna

Příklady rozdílů v chování různých generací při výběru dovolené.

Češi mezi 25. a 34. rokem chtějí vyrazit na dovolenou v délce minimálně 9 nocí. Kromě Evropy navštěvují také Asii, a to nejčastěji s přáteli či s partnery. Velký důraz kladou na lokalitu a cestu letadlem. V 52 % případů si zajišťují cestu sami bez pomoci cestovních kanceláři či agentur. Na dovolené pak preferují platbu kartou.

U osob ve věku 34–54 let hraje největší roli počasí. Chtějí vyrazit za lepším počasím, než jaké v danou chvíli panuje v České republice. Třetina z nich kupuje zájezd u cestovní kanceláře a vybírají si ho dopředu na internetu.  A 30 % dotázaných si také dopřeje all inclusive. Na dovolené nejraději relaxují na pláži, případně navštěvují památky. Do zahraničí vyráží převážně s dětmi nebo s partnerem.

Lidé nad 55 let patří mezi nejméně náročné turisty. Chtějí dovolenou v délce alespoň 10 nocí a nejčastěji za ni utratí částku do 20 000 Kč. Důležité je pro ně klima cílové destinace. Láká je převážně poznávání místní kultury a památky. Polovina z nich si zařizuje dovolenou více než 3 měsíce předem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2017 9:28

    Poppy (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Rozhodně bych neodjeka někam do světa bez cestovního pojištění především když je jede z dětmi. Stojí to úplné minimum. My letos sjednávali krátkodobé pojištění u ozp,které všlo na pakatel. Jistota je jistota.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).