Mittal Steel propustí v Ostravě 1000 lidí

Středoevropské hutě skupiny Mittal Steel chystají snižování stavů. Stovky hutníků přijdou o práci v Polsku. A v Ostravě letos Mittal zruší tisíc pracovních míst. Pro region, který ve 4.čtvrtletí 2006 vykázal 10,5 % nezaměstnanost, skutečně není opatření hutí dobrou zprávou.

Už dříve jsme oznámili, že stav zaměstnanců Mittal Steel Ostrava do konce příštího roku klesne na 6,5 tisíce lidí. Letos plánujeme snížení stavů o tisíc, sdělila mluvčí společnosti Jana Dronská.

Huť pokračuje v radikálním snižování nákladů už třetím rokem – ještě v roce 2004 zaměstnávala jedenáct tisíc lidí, dnes jich má 8600. V předchozích letech propouštění pomohla do té doby nevídaná podpora, kdy Mittal nabízel za dobrovolné podání výpovědi obrovské kompenzace. V roce 2004 dostali odcházející hutníci v průměru půl milionu, loni přes 650 tisíc korun na hlavu. Jistota o opakování podobných odstupných však neexistuje.

Zdroj: iHNed.cz

Gandalovič se sejde se soukromými zemědělci Český antivir AVG se chystá prosadit v Asii        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
19. 4. 2007 20:52 Nový

chybí datum

celé vlákno
Nevím, jestli někdo ty stránky Měšce vůbec čte, ale rozhodně mi tu chybí datum ze kterého je tato stránka aktuální. Všude je napsáno nesmyslně dnes, ale sketčné datum chybí, což je podle mne závada.
Petr Zámečník
20. 4. 2007 0:42 Nový

Re: chybí datum

celé vlákno
Dobrý den,

aktualita vyšla včera, v den, kdy jste psal svou reakci (19. 4.), tedy označení "dnes" bylo zcela na místě. Dnes (20. 4.) je již označena datem. O závadu se tedy nejedná.

Přeji Vám krásný večer,

Petr Zámečník