Spočítejte si...

Zavřít

Ministr Heger chce levnější nealkoholické pivo

Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera by mělo nealkolické pivo stát méně než to alkoholické. Chce proto předložit vládě návrh, podle kterého by hospody a bary zlevnily nealkoholické nápoje nebo budou alespoň jako nejlevnější nabízet vodu. To jsem sám zvědav, jaký to vzbudí ohlas. Povinností jakéhokoliv restauračního zařízení by bylo nabízet nealkoholické nápoje levněji, uvádí Heger.

Asociace hotelů a restaurací ČR s tím nesouhlasí: Pokud bude džbánek vody levnější než pivo, tak to lidi od pití piva neodradí, a za druhé si myslím, že je to zásah do regulace trhu, konstatuje prezident asociace Václav Stárek. Podle něj navíc dojde k porušení evropského práva.

sKarty nakonec povinné nebudou Rozpočtový útes USA: investoři dramatizují, změny mohou platit i zpětně        
MoB
MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---
31. 12. 2012 10:24 Nový

Re: Ministr Heger chce levnější nealkoholické pivo

celé vlákno

Situace, kdy pivo je levnější než voda (byť minerální nebo pouze lahvovaná) není normální. Ona ta voda je většinou dražší i než benzín... ovšem ti hospodští s tím asi mnoho nesvedou, co, pane ministře? Jsme prostě národ ochlastů.

VlaM
VlaM (neregistrovaný) ---.rsd.cz
8. 1. 2013 15:37 Nový

Re: Ministr Heger chce levnější nealkoholické pivo

celé vlákno

Stačí si do hospody nosit vlastní flašku s vodou. Pití čisté vody není konzumace, ale přirozená životní funkce, asi jako dýchání. Nesmí vám v tom nikdo bránit.