Ministr dopravy: Mýtné může zdražit až o třetinu

Mýtné pro nákladní auta by od příštího roku mohlo zdražit o 10 – 30 % dle kategorie vozu. Předpokládá to návrh zákona, který předložilo ministerstvo dopravy. Státní fond infrastruktury by si tak mohl přilepšit až o dvě miliardy korun za rok. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to o uvedl ministr dopravy Antonín Prachař.

Mýtné by mělo zdražit o 9,7 % pro vozy emisní kategorie Euro 5, o 8 % pro vozy kategorie Euro 3 a o 15 – 30 % pro autobusy, které mají nižší sazby mýtného. Ministr dopravy plánuje zavést také novou emisní kategorii Euro 6, kde by mýtné zdražit nemělo, zrušit dvojnásobné sazby platné pro jízdu v pátek a navrhuje i snížení limitu pro poskytování slev. 

Nešlo vám zrušit automatické nakupování dat u Vodafone? Můžete žádat o vrácení peněz Češi nemají peníze, kupují privátní značky řetězců        
Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
15. 9. 2014 9:57 Nový

Zatímco v civilizovaných státech...

... si lidé mohou náklady na dopravu do práce odečítat z daní, v České Banánové Republice se jim naopad doprava stále zdražuje, aby raději zůstali sedět doma na zadku na dávkách.

Nápad zdražit mýtné pro autobusy o 30% je opravdu hodný idiota z líhně KSČSSD.

neuvedu
neuvedu (neregistrovaný) 185.16.181.---
17. 9. 2014 7:44 Nový

doporučuji podobným debilům použít občas Google nebo jiný vyhledávač, když sami nevědí

Říká ti něco hnutí ANO? Je to líheň KSČSSD? Někteří anti-levičáci by se měli jít léčit, měla by jim být odebrána svéprávnost, protože za vším vidí jen KSČSSD. Prší, hlásili slunečno - kdo za to může?