Spočítejte si...

Zavřít

Ministerstvo si posvítí na půjčky. Počet poskytovatelů by měl výrazně klesnout

Ministerstvo financí chce více regulovat činnost nebankovních poskytovatelů úvěrů. Plánuje stanovit přísnější podmínky vstupu na trh a sjednotit dozor nad poskytovateli úvěrů pod taktovku České národní banky. V důsledku přísnějších pravidel ministerstvo počítá s tím, že by počet poskytovatelů nebankovních úvěrů měl klesnout ze současných více než 50 000 na 10 000. Zákon by měl být k projednání v červnu. Uvedl to náměstek ministra financí Martin Pros v pořadu Otázky Václava Moravce. 

Poskytovatele nebankovních půjček by podle Prose měla schvalovat Česká národní banka, která bude na činnost vydávat licenci. Pro její získání bude nutné mít dostatečnou kvalifikaci, určitou výši kapitálu nebo třeba pojištění odpovědnosti za škody. Další podmínkou je také čistý trestní rejstřík.

Nyní dohled nad těmito poskytovateli úvěrů vykonává Česká obchodní inspekce a pod centrální banku spadají pouze bankovní poskytovatelé úvěrů. 

Řecký ministr: Pokud zkrachuje Řecko, tak vás zaplaví džihádisté Daňové přiznání a důchodci: Na co nezapomenout?        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
9. 3. 2015 9:20 Nový

Pujcky

celé vlákno

Dobry den ano poskytovatele pujcek je v dnesni dobe opravdu az moc ale vedcinou se jedna o podfirmy tech par velkych nebankovnich spolecnosti.Chcete snizit pujcovanou castku z 50 tis na 10 tis to je teda pekna diskriminace ci omezovani firem ktere narozdil od bank vyjdou vedcinou cloveku co je v registru stric a pujci mu.Takove omezovani a prikazovani kolik kdo konu muze pujcit se me zda jako ze se vracime do komunismu a ne ze jsme v demokratickem state.

Honza
Honza (neregistrovaný) 84.244.65.---
9. 3. 2015 15:10 Nový

Re: Pujcky

celé vlákno

Nejedná se o snížení půjčované částky, ale snížení počtu poskytovatelů půjček.