Hlavní navigace

Ministerstvo práce přijme 600 nových úředníků na špiclování

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 7. 2014

Stávající pracovníci Úřadů práce údajně na prověřování příjemců sociálních dávek nestačí, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová hodlá proto najmout 600 nových zaměstnanců, kteří budou působit hlavně v terénu. Ministryně práce přitom žádala o 1200 lidí, ze strany ministra financí Andreje Babiše ji ale byla povolena „jen“ polovina. Jestliže se rozhodneme šetřit na státním rozpočtu, tak se potom nemůžeme divit, že  dávky nejsou vybírány pořádně,uvedla Marksová pro ČT24.

Kontrolování by údajně mělo vést podle úředníků k úsporámV případě, že budeme mít dostatek lidí na provádění sociálního šetření, tak pak by měl jak objem, tak počet vyplácených sociálních dávek klesat. Stejně jako jejich případné zneužívání, domnívá se mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 7. 2014 11:06

  Ape (neregistrovaný) ---.saj.cz

  Milý Arzéne, pokud budeš podnikat, tak určitě víš, že kontrola je nezbytná. Takže o jaké špiclování. Konečně se začíná kontrolovat kam vlastně jsou peníze. Možná tam ve Velké zemi se tomu říká špiclování, ale zde je to běžná kontrola výdajů.

 • 15. 7. 2014 16:28

  w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nasadit tak 600 nových úředníků (nebo raději několik tisíc) na sledování podnikatelů, dělat u nich častěji šťáry v provozovnách, těm, kteří dostávají dotace, i domovní prohlídky ... To by se zachránilo miliard!

 • 15. 7. 2014 18:15

  MM (neregistrovaný) ---.bbln.org
  13. 7. 2016 23:25 redakčně smazáno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).