Hlavní navigace

Ministerstvo práce a sociálních věcí zprovoznilo mzdovou a platovou kalkulačku

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 11. 2019

Od 1. listopadu 2019 je v provozu web projektu 22 % K ROVNOSTI, jde o informační online platformu, která informuje o rozdílu v platech mezi pohlavími. Na jeho stránkách mimo jiné najdete mzdovou a platovou kalkulačku, která vám vypočítá průměrnou výši výdělku na různých pozicích a oborech. Na základě uvedených parametrů vám stanoví výši průměrného hrubého příjmu. Zobrazí také rozdíl průměrných výdělků žen a mužů.

Cílem kalkulačky je poskytnout základní orientaci v příjmových hladinách a pomoci v rozhodování. Neocenitelnou pomoc nabídne především ženám nastupujícím na novou pozici, ať už po návratu na pracovní trh po rodičovské dovolené nebo při kariérním přesunu, říká Kateřina Brodská, z tiskového oddělení MPSV.

Matky malých dětí, samoživitelky a starší ženy jsou na trhu práce nejvíce znevýhodněnými skupinami. Jako znevýhodněnou vnímá svou situaci na trhu práce až 80 % žen. Vyplývá to z výzkumu veřejného mínění, Rozdíly v odměňování žen a mužů ve zkušenostech a názorech české veřejnosti , který Ministerstvo práce a sociálních věcí provádělo v roce 2018 na výzkumném vzorku 2030 respondentů starších 18 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).