Hlavní navigace

Ministerstvo financí zastavilo na měsíce EET, podnikatele nebude kontrolovat

Sdílet

Veronika Němcová 23. 3. 2020

 Ministerstvo financí dočasně zastavilo povinnost elektronické evidence tržeb (EET), a to po dobu stavu nouze a následujících třech měsíců. Pro podnikatele to znamená, že nebudou muset evidovat tržby a nebudou kvůli tomu kontrolováni.

Ministerstvo financí už dříve uvedlo, že o tři měsíce odloží start závěrečné fáze EET, což byl krok, který vycházel z aktuální situace a sledoval cíl omezit návštěvy Finančních úřadů poplatníky. S ohledem na další vývoj situace, zejména uzavření či omezení fungování části provozoven, by mohlo docházet i ke komplikacím pro nyní již evidující poplatníky, a to například při zajišťování technické podpory nebo aktualizací certifikátů, uvedl resort na svých stránkách. 

Elektronické evidování tržeb je tedy dočasně úplně zastavené. Ministerstvo financí v souvislosti s tím vydá zvláštní zákon, který předloží na úterním jednání Poslanecké sněmovny.

Odložení poslední vlny EET o 3 měsíce znamená víc času pro zavedení systému pro řemeslníky, lékaře, právníky či svobodná povolání. V tomto článku jsme už dříve popsali tipy na bezplatné nebo levné řešení EET pro drobné podnikatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).