Hlavní navigace

mBank zavádí platební karty k mKontu pro děti od 8 let

Sdílet

Gabriela Hájková 5. 12. 2016

mBank bude nově vydávat platební karty i ke svému mKontu pro děti do 15 let. mKarty je tak možné objednat dětem starším 8 let (mKonto bez karty můžete dítěti založit už při narození). Vedení karty je bezplatné, s dětskou mKartou se dá vybírat třikrát do měsíce bez poplatku ze kteréhokoli bankomatu v ČR. U výběrů v zahraničí jsou výběry bez poplatku pouze od částky v ekvivalentu nad 1500 Kč. Pro výběry z bankomatu jsou přednastavené limity do 300 Kč za jeden výběr, stejně jako pro platby u obchodníků.

Limity se dají měnit v internetovém bankovnictví, do kterého má dítě (stejně jako do mobilního bankovnictví) jen pasivní vstup. Na telefonní číslo rodiče nebo zákonného zástupce pak přijde SMS s kódem, kterým nové nastavení limitů potvrdí.

Dítě může své prostředky přesunovat mezi vlastními účty, běžným mKontem a až čtyřmi spořicími účty eMax Plus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 12. 2016 12:18

    SpookY (neregistrovaný) ---.cr-hana.upol.cz

    Tohle už umožňuje Fio a nachápu, kdo by si dnes zřídil u mBank účet, při chaosu, který u Bolka a Lolka poslední roky panuje.

    Mě se navíc děsně líbí, jak všichni nabízejí "výhodné produkty pro studenty a děti" ... za "zvýhodněné poplatky".

    Přitom jsou banky a účty, kde to máte všechno zadarmo bez ohledu na to, jestli jste pracující, student nebo dítě (jasně, tam je problém s plnoletostí a zákonným zástupcem).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).