Spočítejte si...

Zavřít

mBank má další ztrátu, přichází o tiskovou mluvčí

Po roce a půl končí v mBank na vlastní žádost její tisková mluvčí Pavla Renčínová. Novináři již dostali náhradní kontakt na jejího slovenského kolegu Matěje Kubince z bratislavské pobočky mBank, na kterého se mají obracet od pátku 23. 4. 2010, kdy Renčínová nastupuje dovolenou.

Podle neoficiálních zdrojů serveru Měšec.cz, které jsou se situací v mBank obeznámeny, byla mBank odchodem Renčínové zaskočena a náhradní řešení v podobě Matěje Kubince bude pravděpodobně dočasné, než situaci vyřeší vedení banky v polské Lodži.

Plynulý exodus zaměstnanců

mBank se již rok potýká s personálním exodem zaměstnanců, kteří byli při zrodu banky. Na jaře 2009 ohlásil odchod Tomáš Vyšohlíd, šéf komunikace, v dubnu šéf marketingu Andrej Greguš, v květnu odešel její tehdejší generální ředitel Jiří Báča, v červnu odešla ředitelka lidských zdrojů Dagmar Suissa, v srpnu skončil blogger Adam Zbiejczuk, v září PR manažer Marek Michlík, v říjnu šéf hypoték Michal Čapek a v listopadu odešel i produktový specialista Peter Michajlov.

V lednu 2010 z mBank odešel projektový manažer Tomáš Veselý, v únoru personalistka Jana Novotná, v březnu Peter Šturdík, marketingový specialista a v dubnu z banky odchází Pavla Renčínová.

Bankovní služby nabízí nově také největší česká finančně-poradenská společnost Nezapomeňte podat Přehled a uhradit nedoplatky na pojistném        
vostro_1000
vostro_1000 (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
21. 4. 2010 12:57 Nový

Cosi shnilého...

celé vlákno

…je v tom státě polském.

Domin
Domin (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
21. 4. 2010 14:38 Nový

Re: Cosi shnilého...

celé vlákno

Kdž umí udělat z nevýznamné postavičky „krále“ , tak to souhlasím :-) To že neumí vést firmy – viz Unipetrol, mBank, taky souhlasím …

Kona14
Kona14 (neregistrovaný) 193.179.128.---
21. 4. 2010 14:03 Nový

Není každá změna k lepšímu

celé vlákno

Bohužel je pravdou, že s odchodem těchto lidí odchází nebo spíš už odešel duch staré dobré mBank, kterou jsem měla ráda. Stačí porovnat jejich forum před rokem a půl a nyní. Tehdy tam diskutovali aktivně klienti i s GŘ.Taky se od loňského léta mění věci vůči klientům výhradně k horšímu a nedodržují se základní principy na kterých byla mBanka postavená. Rozumím proč asi někteří lidé odešli.

Andreas
Andreas (neregistrovaný) 83.238.15.---
21. 4. 2010 17:50 Nový

Re: Není každá změna k lepšímu

celé vlákno

Mohu potvrdit. Ve skutečnosti je to možná ještě horší, než píšete.

hobík
hobík (neregistrovaný) ---.192.broadband6.iol.cz
23. 4. 2010 19:52 Nový

Re: Není každá změna k lepšímu

celé vlákno

Paní Kona14, myslíte, že před rokem a půl nikdo z mBank neodcházel? Odcházel, jen to nikdo neventiloval na Měšci …
Nebuďte naivní, lidé odcházejí vždy kvůli sobě, ne kvůli změně „věcí klientů k horšímu“. Často je chyba pouze ve ve vnitřní komunikaci firmy, která nedostatečně vysvětluje důvody změn svým zaměstnancům.

ZK
ZK (neregistrovaný) ---.191.broadband6.iol.cz
21. 4. 2010 14:14 Nový

Byla odejita?

celé vlákno

Tahle vzpupná a drškatá bývalá TV hvězda jen pohrdala klienty a členy mRady. Veřejně se jim posmívala. Nervíky měla už hodně dlouho na pochodu, protože to prostě profesně nezvládala. Nikdy se v mBank pořádně nezapracovala a těžila jen z krásné tvářičky a šikovné pusinky, na kterou slyšeli jen pitomci. Takže „milá Pavlo“, konečně nadešel čas obměny!

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
21. 4. 2010 14:40 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Ty ji znáš osobně? Víš vůbec jaký je to profesionál nebo čím si v životě prošla? Nebo si u ní narazil …

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
21. 4. 2010 14:47 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Pane ZK, vy jste opravdu hlupák. Pavla Renčínová vyčnívala už v České televizi, kde moderovala Ekonomiku a jestli něco vytvořilo obraz mBank na českém trhu, určitě to nebyly silné reklamní kampaně, ale perfektní obraz v tisku. Myslíte, že taková věc vznikne sama od sebe? Ne, pane, je to výsledek něčí pilné práce. Nakonec, zeptejte se novinářů. Vy ale pravděpodobně patříte do té šovinistické kasty frustrovaných mužů středního věku, kteří si prostě chtějí jen ztěžovat a tvář krásné ženy je jim tím samým, co býku rudý prapor před parohy… totiž rohy, nechtěl jsem se Vás dotknout.

vostro_1000
vostro_1000 (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
21. 4. 2010 16:35 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Já Pavlu Renčínovou neznám, ale soudě podle její tváře je pan ZK asi naštvaný, že mu „nedala“ a tím se jí mstí. Jinak si neumím vysvětlit jeho příspěvek. Když jsem zagůgloval, je jasné, že Pavla není amatér.

Ale to přece není tiskové mluvčí mBank. Jak je vidět, mBank nemá problém s Pavlou, ale spíše sama se sebou. Lidé se vždy mění, to je normální, ale v mBank tak nějak rychleji, než je obvyklé… A nemyslím si, že by je mBank vyhazovala sama. Spíše to vypadá na to, že jdou do banky nadšení, polská Lodž je zchladí a oni to raději zabalí, než by se pořád s Poláky boxovali.

bojler
bojler (neregistrovaný) ---.karneval.cz
21. 4. 2010 21:57 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Víte, nevím jestli vyčnívala nebo ne. Bohužel to video na který ten pán naráží lecos odhalilo a skutečný profesionál by podle mě takto nevystupoval. Jestli se obraz mBank v tisku změnil, to nevím. Já zaznamenávám poměrně dost velký nepoměr v kritice mezi jednotlivými bankovními domy. Jestli je na eliminace tohoto potřeba píle nebo holt fondy, to je otázka.

Kona14
Kona14 (neregistrovaný) 193.179.128.---
21. 4. 2010 16:45 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Musím říct, že se usmívám vašim domněnkám, že ZK je muž. Jsem přesvědčená o tom, že je to ženská a dobře Renčínovou zná a nějak jí vadila. V čem to je viditelné z fotky Renčínové

vostro_1000
vostro_1000 (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
21. 4. 2010 16:58 Nový

Re: Byla odejita?

celé vlákno

Aha, vidíte, po třetím přečtení příspěvku mi dochází, že na tom ně co je :)))

Andreas
Andreas (neregistrovaný) 83.238.15.---
21. 4. 2010 17:29 Nový

Kariéra v mBank

celé vlákno

V mBank se lidi od začátku točili a točit se budou dále. Do mBank jsem nastoupil nadšeně, ale vystřízlivění přišlo brzy. Raději se nebudu zmiňovat o způsobech pohovorů/výběrových řízení a povyšování na jiné posty. Mnoho lidí v mBank nikdy nepracovalo v bankovnictví, někteří nemají Ahnung o základních bankovních pojmech. Jinak s produkty mBank jsem spokojen.

Adam Zbiejczuk
Adam Zbiejczuk (neregistrovaný) 193.165.135.---
22. 4. 2010 11:31 Nový

Re: Kariéra v mBank

celé vlákno

Andreas: vida vida, to by mě zajímalo, kdo si tady musí ulevit na veřejnosti? Já to vidím jinak: pro řadu z nás to byla velká šance dostat se k práci, která byla velice intenzivní, náročná a ojedinělá – životopisy některých kolegů za ty 2 roky v mBank jsou skoro k neuvěření – co všechno měli na starosti, to by jim v jiné „klasičtější“ bance trvalo 10 let, než by si to osahali. A takoví lidé jsou na trhu cenění a jiné banky jim mohou nabídnout vyšší pozice, řízení týmů, lepší finanční podmínky atd. Proč to neudělat?

Já osobně jsem odešel, protože bankovní sektor pro mě nebyl „domácí“ a chtěl jsem se zlepšovat ve svém oboru. Pavla byla moc fajn kolegyně a jsem rád, že jsem s ní mohl pracovat – a věřím, že se rozhodně neztratí. Přeji ji hodně úspěchů do budoucna :)

Andreas
Andreas (neregistrovaný) 83.238.15.---
26. 4. 2010 15:39 Nový

Re: Kariéra v mBank

celé vlákno

Adame, já nemám potřebu si nějakým způsobem ulevovat. Jen píšu, jak se popravdě věci mají. Raději nepíšu vše. Ikdyž oproti tomu, čeho jsem byl svědkem v GE, je mBank zkušená.

Hobík
Hobík (neregistrovaný) ---.192.broadband6.iol.cz
23. 4. 2010 18:50 Nový

Zavádějící a neobjektivní článek

Tento článek je víc jak amatérský, hlavně ta část o odchodech. Proč autor neuvádí informace v souvislotech? Proč nedal prostor k vyjádření druhé straně (mBank), a proč tam chybí názor nezávislé strany – nějakého odborníka na personalistiku?
V roce 2009 byla krize, všechny podniky byly nuceny se zbavovat lidí, stejně tak finanční instituce, a to že odejde jen 12 lidí z mBank (ČR a SK) je naprosto směšné číslo a i to i vzhledem k malému počtu zaměstnanců na centrálách.
Článek se jeví jako účelově napsaný, aby poškodil banku, asi se to někomu hodí. Myslel jsem, že server Měšec má větší ambice v podávání objektivních informací.