Hlavní navigace

Malé české firmy získají záruky pro investiční a provozní úvěry

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 8. 2015

Malé a střední české podniky budou moci v příštích dvou letech čerpat úvěry z tzv. Junckerova balíčku v celkovém objemu 4,4 mld. Kč. Dohodli se na tom zástupci Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a Evropského investičního fondu.

Sjednaná protizáruka by měla zajistit větší podporu pro více projektů, než je to možné se stávajícími zdroji ČMZRB a zdroji Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Záruky za úvěry by měly pomoci až 1500 malých a středních firem.

S využitím protizáruky EIF bude ČMZRB poskytovat záruky za investiční úvěry a úvěry na pořízení zásob až do výše 4,1 mil. Kč, vysvětluje tisková zpráva MPO.

Podmínkou je, aby podnik žádající o záruku spadal do kategorie malého podnikatele s méně než 50 zaměstnanci. Ručení za investiční úvěry bude poskytováno na dobu do 8 let, za provozní úvěry pak do 6 let. Za záruku nebude podnikatel platit žádný poplatek.

Získání záruky by mělo díky spolupráci s úvěrující bankou probíhat ve zjednodušeném režimu. Seznam spolupracujících bank najdete na webu ČMZRB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).