Hlavní navigace

Majitel České spořitelny očekává ztrátu 44 miliard

Sdílet

David Sillmen 4. 7. 2014

Zatímco samotné České spořitelně se po finanční stránce velmi daří, její matka, rakouská Erste Bank Group, se topí ve ztrátě. I s předpokládaným kladným výsledkem České spořitelny letos očekává ztrátu ve výši 1,6 miliardy EUR, tedy přibližně 44 miliard korun. Mohou za to především problémy skupiny v Maďarsku a Rumunsku.

Česká spořitelna se nedávno navzdory trendům trhu rozhodla zvýšit poplatky. Může za tím být snaha celé skupiny získat z české dcery ještě víc na lepení jiných děr.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 7. 2014 7:31

  veb (neregistrovaný) 213.211.43.---

  Zašantročení našich bank do zahraničí byla největší hloupost jakou provedli naši pseudoekonomové, co v životě pořádně nepracovali a nic nevybudovali.
  Jak můžeme dělat naši národní politiku a zaručit náš hospodářský rozvoj, když banky drží někdo jiný? Kolik desítek či stovek miliard ročně od nás ty bankovní pijavice odpumpují?
  Je potřeba aby lidé od cizích bank odešli k našim a poslali cizí do háje, ať si okrádají vlastní spoluobčany u nich.
  Našich je ale pomálu, nejlepší z našich českých je banka FIO. Běžte k Fiu (www.fio.cz), má skoro všechno zadarmo včetně embosovaných karet. Jsem u nich už pět let a velká spokojenost, jedině že mají málo vlastních bankomatů.
  4 účty u nich mi ušetří za 10 let na poplatcích asi 60 000,- nebo tak nějak, však si to spočítejte sami. Kolik platíte víte a u Fia neplatíte skoro nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).