Hlavní navigace

Loterie a hazard krizi nepocítily, Češi loni prosázeli téměř o 20 % víc

Redakce

Češi loni prosázeli v loteriích a sázkových hrách rekordních 128,5 miliardy korun. Oproti roku 2007 je to víc o 18,6 procenta. Výsledky ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo financí.

Největší podíl mezi hrami představují výherní automaty. Do výherních hracích přístrojů Češi během loňského roku vsadili přes 63 miliard korun, což je o 11 procent víc než v roce 2007. Zpátky do peněženek hráčů se z automatů vrátilo 49,7 miliardy ko­run.

K největšímu meziročnímu růstu ale přispěly elektromechanické rulety a videoloterijní hrací přístroje. Tyto takzvané technické hry vytáhly z kapes hráčů bezmála 36 miliard korun, což je oproti předloňsku o téměř 14 miliard korun (62 %) více. Mírně rostly i sázky v loteriích a kasinech, naopak meziroční pokles vkladů zaznamenaly kurzové sázky a hra bingo.

Do státního rozpočtu a rozpočtů obcí bylo formou správních poplatků, poplatků na státní dozor a místních poplatků odvedeno provozovateli loterií a jiných podobných her celkem 4,22 miliardy korun. Do rozpočtu tak šlo oproti roku 2007 o 367 miliónů korun, tedy o 9,5 procenta, víc.

Našli jste v článku chybu?