Hlavní navigace

Lidé chtějí daň z nemovitosti platit hotově. Pokladny úřadů prodlužují úřední hodiny

Jiří Hovorka

Včera jsme vás informovali o tom, že se blíží konec termínu pro zaplacení daně z nemovitosti. Opět se ukazuje, že velká většina z nás nechala tuto povinnost na poslední chvíli, na což zareagovalo Generální finanční ředitelství tím, že prodloužilo úřední hodiny pokladen finančních úřadů. Více se dočtete v prohlášení mluvčí úřadu Jaroslavy Musilové.

Z důvodu několikanásobného zvýšení zájmu veřejnosti o placení daně z nemovitostí v hotovosti na pokladnách finančních úřadů, vyšla daňová správa poplatníkům vstříc a v termínu od 19. 5. do 31. 5. přistoupila k mimořádnému rozšíření pokladních hodin i mimo úřední dny, a to každý pracovní den minimálně do 15:30 hodin, kromě pátků, kdy budou pokladny z technických důvodů otevřeny pouze do 14. hodin.Našli jste v článku chybu?
  • 18. 5. 2011 19:03

    platící (neregistrovaný) ---.70.145.243.adsl.nextra.cz

    Lidi, když něco odevzdají nebo zaplatí pozdě, tak jsou hned pokutování, tak se nedivme, složenky přišly až minulý týden a úřední hodiny pokladen FU-alespoň u nás jsou pouze 2x v týdnu a ještě omezeně. Danit něco, co už je dávno xkrát zdaněno je šlendrián a tak se nedivme, že stojí fronty u pokladen, když poštovné a převod z účtu není zrovna zanedbatelný...Dnes každý šetří každou kačku-i když vláda by měla zamezit navyšování státních zakázek a nebylo by zapotřebí takhle obírat občany ...