Spočítejte si...

Zavřít

Lidé si ukládají na penzi méně, na zajištění to nestačí

Lidé si na penzijní připojištění ukládají stále méně prostředků. Průměrný měsíční příspěvek na jednoho účastníka během prvního pololetí klesl podle údajů ministerstva financí na 428 Kč. Loni přitom činil 440 Kč a předloni 444 Kč. V současné době je tedy průměrná měsíční úložka jen ve výši 1,8 % průměrné měsíční mzdy.

Výše účastnických příspěvků je nízká. Úložky se pohybují na nízké úrovni vůči průměrné hrubé mzdě, a proto takto nízké spoření nemůže nabídnout výrazné vyrovnání poklesu příjmu při odchodu do důchodu, okomentovala vývoj ředitelka Asociace penzijních fondů Eva Vítková.

Podle Kamila Durčáka ze společnosti Rentia obecně platí, že by si lidé měli spořit mezi pěti až deseti procenty ze mzdy po celý produktivní věk, aby pak následně zabránili poklesu životní úrovně po odchodu do důchodu.

Česká republika patří k zemím, kde si lidé spoří na důchod nejnižší částky.

Lidé stonají častěji. Dobu nemoci se ale snaží zkrátit Irové chtějí podpořit ekonomiku, odpustí lidem hypotéky        
pepa
pepa (neregistrovaný) ---.111.broadband2.iol.cz
22. 8. 2011 13:22 Nový

ukladt si penize je nesmysl

kdyz pudu do penze, budou mit duchodci vetsinu hlasu. Zvolime si takovou vladu, ktera nam zajisti dostatecne penze. Jak? No veme penize vsem ostatnim, mladym, bohatym, atd, kdyz bude treba neco taky znarodni. V cem je jako problem?

penize_jsou_stravenky
penize_jsou_stravenky (neregistrovaný) ---.freepoint.cz
22. 8. 2011 22:00 Nový

Keine angst Gabi!

Na duchod si sporim - ve zlate. Na zajisteni bank to asi nestaci, ale to neni muj problem...