Hlavní navigace

Lidé si na biometriku zvykají snadno. Potvrzují to bankovní statistiky

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 8. 2016

Banky a pojišťovny začínají svým klientům nabízet pohodlnější řešení uzavírání smluv s biometrickým podpisem. Například statistiky České spořitelny potvrzují, že si na větší komfort Češi zvykají rychle a rádi.

Denně klienti banky biometricky podepíší v průměru 25 000 dokumentů u 469 pokladen, dalších 200 zařízení banka koupí na podzim. Za čtyři měsíce, co banka biometriku využívá,tak bylo podepsáno 650 000 pokladních dokladů.  S výslovným odmítnutím nedůvěřivého klienta uzavřít smlouvu prostřednictvím biometrického podpisu se přitom banka nesetkala. V některých případech pouze klient vyžaduje tištěné potvrzení, to se týká především vkladů peněz na účet u firemních klientů, prozradil serveru Konstantin Jech, projektový manažer České spořitelny s tím, že klient má vždy možnost biometrický podpis odmítnout.

Při biometrickém podepisování klient místo papírového dokladu používá speciální zařízení, takzvaný signpad či tablet. Elektronická destička snímá kromě tvaru podpisu také další charakteristiky podpisu, jako je např. rychlost, tlak a jeho průběh v čase.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).