Spočítejte si...

Zavřít

Lidé před Vánoci se zadlužují podstatně více než loni

Lidé se před letošními Vánoci zadlužují o desítky procent více než loni: Zájem o úvěry se v předvánočním období zvyšuje nejen v porovnání s předchozími měsíci, ale i meziročně. Ve splátkovém prodeji jsme v listopadu zaznamenali meziroční růst objemu produkce o 29 %, kdy řada lidí kvůli měnové intervenci ČNB začala z obavy z nárůstu cen nakupovat především elektroniku, uvedla pro ČTK mluvčí společnosti Cetelem Barbora Minksová. Daří se také společnosti Provident Finance, která v tuto chvíli půjčuje o polovinu více půjček než loni: Nepozorujeme výrazný nárůst počet nových klientů, ale proti minulým rokům si lidé půjčují větší částky. Průměrná půjčka je nyní 15 000 Kč, uvedl mluvčí společnosti Ondřej Holoubek

V některých internetových obchodech také můžete na úvěrech výrazně ušetřit, získate je totiž bez navýšení. Čtěte více: Vánoční půjčky bez navýšení: Které se vyplatí?

Oživení: Vláda v demisi rozdává miliardy bez soutěže Slabá koruna bude do roku 2015. Jedná ČNB protiústavně?        
posunovač
posunovač (neregistrovaný) 2a00:1028:838e:----:----:----:----:----
18. 12. 2013 10:52 Nový

Re: Lidé před Vánoci se zadlužují podstatně více než loni

To opravdu hodně ušetří, když koupí zboží na splátky, úspora jako noha...

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
18. 12. 2013 13:48 Nový

Mno...

Za určitých velmi speciálních okolností možná trochu. Ale samozřejmě je fakt, že nepotřebné věci na drahý úvěr jenom kvůli tomu, aby se jeden mohl vytahovat na druhého je hloupé.