Hlavní navigace

Lidé bez práce nemají na hypotéky, ceny realit by mohly mírně klesnout

Gabriela Hájková

Nabídka realit by se letos měla zvýšit a výrazně překonat poptávku. Nezaměstnaní lidé totiž nemají na splácení hypoték domů a bytů a úvěrů se proto budou zbavovat, vyplývá z průzkumu agentury Commservis.com, který se zaměřil na respondenty, kteří v minulém roce přišli o práci.

Téměř polovina z dotázaných uvedla, že jim propuštění ze zaměstnání výrazně zkomplikuje bytovou situaci. Řádově se bude jednat o desítky tisíc lidí a domácností po celé České republice, které budou muset změnit své bydliště z důvodu neschopnosti splácet hypotéku nebo platit drahý podnájem, uvedl jednatel agentury Commservis.com Tomáš Zdechovský.

Neschopnost hypotéky splácet by se na cenách realit podle agentury výrazně projevit neměla minimálně do letošního podzimu. S tím, jak lidé postupně vyčerpávají své možnosti při splácení hypoték a placení nájmů, se na trhu objevuje více volných realit. Tento vývoj dál bude držet jejich cenu na současné úrovni nebo v některých lokalitách způsobí její další pokles, dodal Zdechovský. Růst cen by se měl podle něho projevit až s ekonomickým oživením.

                              

Našli jste v článku chybu?