Hlavní navigace

Kupte bezpečný porod chudým ženám v Kambodži a snižte si daňový základ

Jiří Hovorka

Pokud plánujete na letošní čas vánoční (a nejen na něj) nějaký dobrý skutek, podívejte se třeba na humanitární e-shop Skutečný dárek, který provozuje organizace Člověk v tísni. Od listopadu 2009, kdy e-shop vznikl, rozdělil 634 koz, 167 ovcí, 85 krav, 6422 kuřat, 45 363 sazenic ovocných stromů, vybavení do několika škol, materiál na stavbu 5 studní, materiál na záchranu desítek žen při porodu a díky náhradní kojenecké stravě zabránili v přenosu viru HIV na 120 dětí.

Nakoupená zvířata, školní pomůcky a vodní pumpy začaly za posledních dvanáct měsíců pomáhat lidem v deseti zemích Evropy, Afriky a Asie.

Když jsme před rokem vymýšleli Skutečný dárek, chtěli jsme přijít s něčím originálním, dát lidem možnost darovat něco konkrétního a vlastně je i trochu pobavit. Podle odezvy našich dárců se to rozhodně povedlo, řekl Tomáš Vyhnálek, vedoucí fundraiser společnosti Člověk v tísni. Na příbězích obyčejných lidí se navíc snažíme ilustrovat jak třeba nákupem jedné kozy nebo šicího stroje dárce přispěje konkrétnímu člověku a změní jeho život k lepšímu. Doufáme, že se nám i letos podaří zaujmout nakupující před Vánocemi a přesvědčit je, aby pod stromeček svým blízkým věnovali hejno slepic nebo školní pomůcky, doplňuje Vyhnálek.

Za 800 korun tak můžete koupit třeba bezpečný porod (zdravotnický materiál) pro ženy v chudinských oblastech v Kambodže. Živou kozu pro obyvatele Konga či Afghánistánu pořídíte za 900 korun.

Kromě dobrého pocitu si nákupem na e-shopu Skutečný dárek můžete také snížit daňový základ.Našli jste v článku chybu?