Spočítejte si...

Zavřít

Šetříte? Řetězce také. Které prodávají prošlé potraviny s novou etiketou?

Šetří se všude. Bohužel i v řetězcích, kde se přelepují etikety s datem trvanlivosti, asi aby se rychlestárnoucí potraviny využily z 200 %. V uplynulých 10 dnech odhalili pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) podle ČTK v 7 supermarketech 13 druhů zboží s nepravdivě uvedeným datem spotřeby. Kromě uzenářských výrobků se „omlazovaly“ také sýry.

V některých případech nešlo o přelepování. Supermarkety ale zboží, které obdržely s určitým datem spotřeby, vyjmuly z obalů, naporcovaly a uložily znovu v regálech s nepravdivým datem spotřeby.

Na problémy inspektoři přišli v provozovnách řetězce Tesco (Praha – Čelákovice, Praha 10, Pardubice, Most, České Budějovice), Billa (Přeštice na Plzeňsku, Plzeň), Kaufland (Pardubice, Blansko). U řetězce Penny Market a Lidl bylo podle ČTK zase zjištěno vydávání zahraničního zboží za české.

Považujeme za důležité upozornit na skutečnost, že inspekce SZPI vytkla ve své zprávě společnosti Lidl pouze zavádějící a matoucí cenovky, které byly umístěny nad dvěma artikly z akční nabídky, nikoliv marketingovou kampaň jako takovou, uvádí zpráva společnosti Lidl k nálezům SZPI.

Dnes naposledy můžete změnit penzijní fond. Jak to stihnout a který vybrat? Zkrachuje Španělsko?        
Mimoň
Mimoň (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 2. 2012 17:06 Nový

Šetříte? Řetězce také! Jestlipak víte, které prodávají prošlé potraviny?

Měšci, proboha, nemrzač tu češtinu tolik.
Ne, že by bylo něco přímo špatně napsáno, ale například nadpis tohoto článku a mnoha podobných, má moje hlava problém přebrat...

Přitom by stačilo začátek věty Které prodávají nahradit například známým a osvědčeným Víte, které. U vaší zkrácené verze navíc stačí když vypadne, nebo bude přehlédnut (například kvůli formátování stránky) otazník, a hned máte dojem že k vám hovoří mimozemšťan.
Tečka za otazníkem, ač ji registrujete jen podvědomě, vyvolá ve vaší hlavě chaos podobný. Navíc za vámi vytvořenou větou by byl vhodnější vykřičník, než otazník. Jde spíše o výkřik než otázku.

Vím, že je dnes těžká doba. I v rádiu slyšíme každý den spoustu patvarů a některé i každý záměrně používáme (jazyk vytvářejí lidé to je v pořádku), ale tohle je trochu mimozemština. Neodpovídá to ustáleným zvyklostem stavby českých vět - a to s tím mám sám značné problémy a proto jsem trénovaný...

X
X (neregistrovaný) ---.krasl.com
29. 2. 2012 10:31 Nový

Opět

další zbytečný pokus o článek madam Klimánkové