Hlavní navigace

KPMG: Zvyšovat mzdy letos plánuje přes 80 % firem

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 1. 2017

Udržet si kvalitní pracovníky letos považuje za prioritu devět z deseti českých top manažerů. Čtyři pětiny šéfů proto plánují přidávat na penězích (82 %). Kvalifikovanost pracovní síly je totiž podle 69 % ředitelů nejdůležitějším faktorem pro konkurenceschopnost a naopak její nedostatek pak hlavní překážkou pro růst. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu společnosti KPMG.

Česká republika má aktuálně nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii. Zjištění naší studie potvrzují, že nábor a podpora kvalifikovaných pracovníků je velké téma nejen pro průmyslové podniky, uvedl Radek Halíček, řídící partner KPMG ČR s tím, že podle odpovědí se letos chystá zvýšit počet zaměstnanců 41 % českých firem (polovina ho naopak neplánuje měnit). V tříletém horizontu už ale chce nabírat 62 % českých šéfů.

Kromě zvyšování platů manažeři považují za důležitá i dlouhodobá opatření. Vláda by se podle 43 % z nich pro příští tři roky měla zaměřit hlavně na vzdělání, vědu a inovace, podle další čtvrtiny pak zase na rozvoj infrastruktury.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).