Hlavní navigace

Kouříte nebo jste obezní? Pak si na životním pojištění u Allianz připlatíte

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 5. 2013

Allianz pojišťovna jako jedna z prvních pojišťoven začala rozlišovat své klienty například podle toho, zdali kouří či jsou obézní. Pokud ano, pak si na životním pojištění připlatí.

V životním pojištění se dosud pracovalo hlavně s věkem klienta a rizikovostí jeho povolení. My jsme se nyní zaměřili také na styl života, což je velmi významný rizikový faktor. Proto naší největší novinkou je cenově zohlednění klientů, kteří nekouří a mají svoji váhu pod kontrolou. Takoví mohou na životním pojištění výrazně ušetřit, uvedl vedoucí úseku produktového vývoje Allianz Martin Podávka.

Je ale možné, že jim tuto segmentaci klientů zatrhne nařízením EU. Nedávno začal platit zákaz diskriminace a muži a ženy musí platit pojištění ve stejné výši. Zatímco mužům pojištění mírně zlevnilo, ženy si musí výrazně připlatit. Čtěte více: Za dražší pojištění „poděkujte“ spravedlivé Evropské unii (rozhovor)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2013 12:49

    Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

    Heh, klasika... Jedni říkají, že si tlustí a kouřící připlatí, druhý říká, že že to ti, co nekouří a nejsou tlustí budou mít levnější. Tak co je pravda? ;)

    Asi je každému jasné, že ten kec p. Podávky o tom, že budou "cenově zohledněni lidé se zdravým životním stylem" je nesmysl. Základní cena bude stejná a navýší se pro kuřáky a tlusťochy, tudíž žádné "zvýhodňování" nebo "zohledňování" nenastane - lidi se zdravým životním stylem si nijak nepolepší, budou platit pořád stejně, ne-li víc (při přepracování cen se určitě nezapomene zvednout ceny pro všechny).

    Takovéto výroky by měly být ilegální, nebo přinejmenším zaznamenávány a ve chvíli, kdy bude porušena jejich smyslová podstata, zavřít ty ulhance až zčernají a firmě dát milionovou pokutu. Je to prachobyčejné lhaní a pokus oklamat lidi, nic víc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).