Hlavní navigace

Klienti Uniqa s cestovním pojištěním mohou nově bez poplatku využít medicínsku asistenci na dálku

Sdílet

lékař na telefonu, telemedicína Autor: Gabriela Hájková s využitím DALL-E

Uniqa nově u všech smluv o cestovním pojištění umožňuje využít bezplatně medicínskou asistenci TravelMedik. V případě potíží služba turistům pomůže spojit se v cizině s českým lékařem-specialistou.

Pokud chcete novou službu využít, dostanete se na ní přes QR kód nebo odkaz ze své smluvní dokumentace k pojištění. Odkaz vás zavede na ověřovací stránku TravelMedik společnosti Click2Claim, kde vyplníte chytrý online formulář (tzv. tiráž) a uvedete příznaky a aktuální informace o zdravotním problému.

Informace z formuláře zhodnotí zdravotnický personál a postoupí je na odborného lékaře. Ten by měl dát vědět v průběhu několika minut, že je připraven k videohovoru. Následně přijde SMS zpráva, kde naleznete odkaz do tzv. virtuální čekárny.

Poté se s vámi lékař spojí, prokonzultuje  zdravotní problém a doporučí další vhodný postup léčby a případně medikaci. Po ukončení konzultace lékař vystaví lékařskou zprávu (výstup z tiráže), uloží ji do systému, kde bude archivována, a současně ji odešle na váš e-mail.

Podle vaší lokace systém připraví orientační překlad pro případnou potřebu pro místního lékaře. Budete tak mít lékařskou zprávu v češtině a orientační překlad do angličtiny a/nebo místního jazyka. Ve většině lokalit obdržíte i kontakty na místní zdravotnické zařízení (adresa, provozní doba, rozsah služeb) pro případ, že by vaše problémy přetrvávaly i nadále. Pak byste měli ve svém zájmu kontaktovat asistenční službu k pojištění, která vyhledá konkrétní odbornou pomoc v dané lokalitě.

První zkušenosti ukazují, že turisté vítají možnost probrat potíže s českým lékařem, protože mohou jít snadněji do detailu a důvěřují svým krajanům více, zejména v zemích, kde jsou úroveň a zvyklosti ve zdravotní péči odlišné, vysvětlila Eva Trajboldová, manažerka produktů pojištění osob v Uniqa s tím, že pojišťovna se zavedením nové služby vychází ze zkušenosti, že řadu běžných potíží lze odstranit i domácí léčbou a nákupem léčiv v lékárně. Při podezření na potíže závažnějšího charakteru lékař doporučí přes asistenční službu vyhledání lékařské pomoci přímo v dané lokalitě.

Služba je dostupná v režimu 24/7. Nárok na ni má každý, kdo si sjedná a uhradí cestovní pojištění, bez ohledu na způsob (na pobočce, online, přes partnera).

V rámci Travelmedik jsou dostupné tyto lékařské specializace: 

  • praktický lékař, 
  • kardiolog, 
  • internista, 
  • pediatr, 
  • kožní specialista, 
  • neurolog, 
  • gastroenterolog. 

Jde o medicínské profese, které turisté podle statistik využívají nejčastěji.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).