Hlavní navigace

U Kooperativy si můžete sami nafotit auto při sjednání pojištění

Sdílet

Zatímco dřív byla nezbytná odborná fyzická prohlídka technikem, nyní mohou klienti Kooperativy pořídit a poslat fotky vozidla při sjednávání pojištění sami.

Pojišťovna touto novinkou reaguje na epidemickou situaci, kdy roste počet klientů sjednávajících pojištění vozu na dálku. Následovat má i funkce využitelná při likvidaci pojistné události. Klienti mají ale i přes tuto novinku stále možnost vstupní odborné prohlídky provedené technikem.

Povinnost vstupní prohlídky je součástí pojistné smlouvy při sjednání havarijního pojištění nebo některých připojištění k povinnému ručení. Na samofocení vozu stačí mít chytrý telefon s fotoaparátem a připojením na internet, případně odkaz v sms zprávě přeposlat někomu, kdo takové zařízení má a je ochoten pomoci.

Jak služba funguje a co nafotit

Na klientovo telefonní číslo zašle Kooperativa SMS s odkazem, není nutné instalovat žádnou aplikaci. Tento odkaz si otevřete v mobilu, následně jím pořídíte a odešlete fotku požadovaných dokumentů a vozidla. Pro úspěšné odeslání fotografií potřebujete připojení k internetu.

Kooperativa požaduje fotografie vozidla z různých pohledů (čelní pohled, zadní pohled, zepředu zleva, zepředu zprava, zezadu zleva, zezadu zprava), detailů případného poškození vozidla, registrační značky a VIN, tachometru a velkého technického průkazu.Vozidlo musí být čisté, suché, nezasněžené. Je potřeba fotit vozidlo na denním světle a bez blesku, kvůli odleskům. Všechny fotografie musí být pořízeny ve stejnou dobu, na jednom místě.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).