Hlavní navigace

Když Češi hrají hokej, platební karty mlčí

Gabriela Hájková

Češi naplno prožívají hokejové zápasy své reprezentace a vedle fandění tak nemají čas nakupovat. Je to znát třeba na využívání platebních karet. Počet plateb kartou se při zápasech české reprezentace podle Equa bank sníží skoro o čtvrtinu (23 %). V těchto chvílích karty používají spíše ženy. I ony ale během hokejových zápasů učiní méně transakcí.

Dramatický útlum v počtu plateb během utkání dokazuje, jak velké množství Čechů fandí našim hokejistům. Zvrat v počtu karetních transakcí ihned po skončení zápasu naopak potvrzuje, že jsme hokejový národ, který dokáže slavit vítězství i zapíjet žal z prohry, popisuje chování českých držitelů platebních karet Tomáš Veselý, ředitel oddělení depozitních produktů Equa bank, podle kterého je do půl hodiny po skončení utkání situace zcela opačná a počet plateb kartou strmě narůstá. Během celého šampionátu se počet plateb kartou v restauracích a barech pohybuje nad dlouhodobým průměrem.

Počet plateb kartou se výrazně zvýšil také u sázkových kanceláří. Nejvyšší sázka placená kartou před zápasem se Švédy byla ve výši 75 000 korun, druhá nejvyšší pak ve výši 50 000 korun.

Podobná situace jako u používání karet je i u bankomatů. Když jsou čeští hráči na ledě, bankomaty odpočívají a počet výběrů klesne podle Equa bank až o 26 %. Před a po utkání je naopak počet výběrů významně vyšší než je běžné.

Našli jste v článku chybu?