Hlavní navigace

Kde si lidé nejčastěji půjčují na bydlení?

Sdílet

Problematika vlastního bydlení je každoročně tématem pro mnoho českých domácností. Někteří mají vlastní úspory, za které byt či dům koupí, jiní požádají o hypotéku či jiný úvěr, aby své bydlení postavili. Ze statistik Modré pyramidy stavební spořitelny vyplynulo, že nejvíce si na výstavbu či koupi vlastního bydlení půjčují lidé ve Středočeském kraji.

Jak si lidé v jednotlivých krajích půjčují na výstavbu či koupi vlastní nemovitosti?
Autor: Modrá pyramida stavební spořitelna

Jak si lidé v jednotlivých krajích půjčují na výstavbu či koupi vlastní nemovitosti?

V závěsu následuje Praha a s větším odstupem pak Moravskoslezský kraj. Naopak nejméně si lidé na vlastní nemovitost půjčují v Pardubickém a Karlovarském kraji. Případný nákup či výstavbu nemovitosti tak tady lidé řeší jinými způsoby, například financováním z vlastních zdrojů či požádání o finance u své rodiny či přátel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 2. 2019 23:58

    Honza (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----

    To by mě zajímalo, z čeho financují bydlení ti, co si na to nevezmou půjčku. Kdybych měl ze svého platu, který podle mě není nijak malý, šetřit na dům nebo byt, tak budu minimálně do padesáti bydlet u rodičů. :D S přítelkyní jsme spolu teprve krátce, takže zatím bydlíme v podnájmu, ale za pár let asi půjdeme taky do té hypotéky. Zatím jsme si brali půjčku jen na vybavení, a to od mBank, protože si myslíme, že mají nejlepší podmínky. Hezky rozepsané to mají například tu - https://www.hyperfinance.cz/pujcky/bankovni-pujcky/ :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).