Hlavní navigace

Kde se v Praze nejvíce kupují byty? Centrum města je nejméně oblíbené

Sdílet

Mezi nejoblíbenější lokality v Praze patří jednoznačně Praha 5 a Praha 9. Nejvíce nových bytů se prodává právě v těchto městských částech. Vyplynulo to z informací společnosti EKOSPOL.

Prodané byty v průběhu 2. čtvrtletí 2018.
Autor: EKOSPOL

Prodané byty v průběhu 2. čtvrtletí 2018.

V Praze se během druhého čtvrtletí letošního roku prodalo celkem 1292 nových bytů. Největší zájem je letos stále o velmi atraktivnější Smíchov, kde si zájemci od dubna do konce června pořídili 136 nových bytů. To je jen o dva méně, než v prvním čtvrtletí. Celkem se tak zde letos prodalo už 274 nových bytů, přibližuje prodejní statistiky analytik společnosti EKOSPOL Matyáš Hančl. Kromě Smíchova je velký zájem také o Vysočany (89 prodaných bytů) či Libeň (69 prodaných bytů).

Naopak nejmenší zájem je o byty přímo v centru Prahy, tedy na Praze 1 a 2. Tady se prodalo celkem 120 bytů. Rozhodujícími kriterii je pro mnoho lidí dostatek zeleně v okolí, plná občanská vybavenost a dobrá dopravní dostupnost. To mnohem více splňují byty v okrajových částech Prahy. A vzhledem k ceně pozemků jsou i výrazně levnější.

Prodej nových bytů však klesá. Podle statistik se ve druhém čtvrtletí letošního roku prodalo v hlavním městě celkem 1292 nových bytů, od začátku roku jich pak bylo už 2452. To ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje pokles o takřka pětinu. Cena nového bytu v ceníkách developerů vzrostla na konci prvního pololetí o dvacet procent na 92 917 Kč za metr čtvereční.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).