Hlavní navigace

Kaufland zavádí vlastní minimální mzdu. Je skoro dvojnásobná oproti oficiální

Sdílet

Jiří Hovorka

Maloobchodní řetězec Kaufland zavede od 1. března roku 2019 minimální interní mzdu pro všechny své zaměstnance. Při plném pracovním úvazku bude činit 24 000 Kč. Tato minimální mzda platí na provozních pozicích na prodejnách už od 1. června roku 2018. 

Maloobchod dlouhodobě patří k odvětvím, kde je největší problém s nedostatkem zaměstnanců. Řetězce se tak v posledních měsících předhánějí v tom, kdo oznámí vyšší nárůst mezd.

Například Lidl již od března letošního roku zvýšil nástupní mzdu prodavaček při čtyřicetihodinovém úvazku na 28 tisíc korun. Tesco od prvního července zvýšilo základní tarifní mzdu zaměstnanců obchodů až o 24 procent. Penny Market pak přidal zaměstnancům od srpna u plného úvazku nejméně dva tisíce korun z 18 na 20 tisíc.

Minimální mzda je v Česku momentálně na 12 200 korunách, od začátku příštího roku vzroste na 13 350 korun.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • 4. 12. 2018 2:44

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

    Zde jsou lidé velmi ustrašení a pasivní. Takže jsou spokojeni s výši mzdy, či platu, neprotestují, že pracují většinou 40 hodin týdně + 2,5 hodiny přestávka na oddech. Francouzi, co masově stávkují minimálně každý druhý měsíc , ti mají již léta 35 hodinový pracovní týden, mají i 13. a 14. platy (zde pokus o jejich zavedení skončil fiaskem), mají několik týdnů 100 % placené nemocenské již od 1. dne nemoci, dostávají bonusy na regeneraci, sport, kulturu, dovolené. Na jedné pobočce KB mně bezelstně odpověděla jedna ze specialistek na investiční fondy na moji otázku. Jak jste spokojena s vedením SG (Francouzská finanční skupina a vlastník KB)? Zasnila se a řekla: když oni jsou tak sociální ve vztahu ke svým zaměstnancům. Ještě mnoho věcí před Vámi naší politici tají. I když se obávám, že mnoho lidí by to stejně zřejmě nepochopilo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).