Hlavní navigace

Kam na brigádu, když skončila letní sezóna?

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 10. 2015

Letní sezónní práce skončily. Kde hledat, když potřebujete brigádu? Podle personální společnosti McROY Czech byste mohli být úspěšní, pokud se zaměříte například na logistiku.

Řada firem už od září potřebuje pracovníky pro své e-shopy, od října pak masově nabírají v tiskárnách, uvedl Filip Brož ze společnosti McROY Czech, který připomněl, že v Praze a okolí například do logistiky (nejčastěji do expedice) přijímají tisíce lidí například internetové obchody, jako je Alza.cz, Amazon nebo Mall.cz.

Podle Brože je práce pro brigádníky i v tiskárnách a dalších oborech polygrafie, kde se připravují dárky k Vánocům v podobě fotoknih, přání, dárkové kalendáře, tisknou se pozvánky na večírky ale i výroční zprávy. Rok od roku pracovní nabídka tiskáren podle společnosti McROY přibývá. Nejčastěji se nabízejí pozice jako lepič, kompletář na lince či expeditor.

Zimní sezonní práce trvají podle Brože do půlky prosince, někde se dokonce protáhnou do konce ledna. Často je to případ právě e-shopů, kdy lidé po Vánocích a na začátku roku vracejí či vyměňují vánoční dárky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).