Hlavní navigace

Je byt, který chcete koupit, předražený? Poradí nový srovnávač

Sdílet

Jiří Hovorka

Nový servis pro realitní trh nabízí web Valuo.cz, který srovnává inzerované ceny s „reálnými“. Srovnávač ukazuje inzeráty z velkých českých inzertních serverů a rovnou u nich posuzuje nabízenou cenu. Investorem projektu je fond Pale Fire Capital, který vlastní zakladatelé ePojištění.cz Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý.

V databázi máme přes 330 000 nemovitostí, které se v posledních letech prodávaly nebo pronajímaly na všech předních českých realitních webech. Dvakrát měsíčně přepočítáváme odhady u všech inzerovaných nemovitostí, a uživatel si tak může být jistý, že zveřejněné informace jsou vždy aktuální, říká zakladatel webu Valuo.cz Radek Šitera.


Autor: Valuo.cz

Náhled služby na mobilu.

Zdarma se zobrazují odhady jen u inzerátů, které jsou starší sedm dnů. Kdo chce vidět i na nové inzeráty, musí zaplatit měsíční poplatek začínající na 416 korunách. S ním získá i přehled o stáří inzerátu nebo jak se cena nemovitosti měnila v čase. Kupujícímu to může poradit, jestli má s nabídkou spěchat, nebo si naopak zkusit vyjednat slevu. Pro investory, za 833 korun měsíčně, je u každého inzerátu kromě prodejní ceny i odhad nájemného.

Web také nabízí za cenu od 3000 korun certifikované inspektory, kteří vybranou nemovitost důkladně prohlédnou. Inspektor mimo jiné zjistí výši nákladů na případné opravy či rekonstrukci. Zájemce má jistotu, že nekupuje zajíce v pytli, dodává Šitera.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).