Jak si povedou akciové trhy a jak na nich neprodělat?

Jak zvládnout rozkolísané akciové trhy? Podle Petera Bo Klaera, akciového analytika Saxo Bank, jsou rostoucí trhy v posledních dnech „nádechem tonoucího“ před dalším poklesem. Dále přetrvává protivítr zlých makroekonomických zpráv. Když by už někdo ale hledal příležitosti, tak v Evropě bych investoval do Finska, Dánska, Německa a Spojeného království. Tyto trhy mají tendence překonávat ostatní i při špatné náladě na trzích. Nebudu jmenovat odvětví, protože rozdělení podle států je v tomto případě mnohem vhodnější. V USA pak do sektoru spotřebního zboží, zdravotnictví, IT a financí, poradil investorům Klaer.

Podle něj na konci minulého týdne dorazilo několik indikátorů svědčících o přeprodanosti trhu a o tom, že sentiment narazil na dno. Tento týden se trhy otočily k růstu. Během této korekce v rámci medvědího trhu možná trhy ještě mohou trochu posílí, ale potom, čemuž věřím, růst vyšumí a bude následovaný dalším poklesem, řekl Klear.

Vysvětlil také, proč je znepokojen makro situací ve světě. Částečně proto, že centrální banky vystřílely svou monetární stimulační munici a s nadějí předávají štafetový kolík politikům. Doufají, že se ekonomický růst a indikátory nadále nezhorší, protože v tuto chvíli už nemají žádné prostředky pro boj s recesí, varoval Klaer a dodal, že investoři musejí počítat s větším rizikem a zde je podle něj jen jeden způsob, jak to udělat. Musejí požadovat vyšší rizikovou prémii, což se odrazí ve snížení cen akcií. 

Alza.cz zavedla slevovou akci Black Friday. Dnes můžete nakupovat se slevou V lednu se mohou dvakrát změnit sazby DPH