Hlavní navigace

Jak si povedou akciové trhy a jak na nich neprodělat?

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 11. 2012

Jak zvládnout rozkolísané akciové trhy? Podle Petera Bo Klaera, akciového analytika Saxo Bank, jsou rostoucí trhy v posledních dnech „nádechem tonoucího“ před dalším poklesem. Dále přetrvává protivítr zlých makroekonomických zpráv. Když by už někdo ale hledal příležitosti, tak v Evropě bych investoval do Finska, Dánska, Německa a Spojeného království. Tyto trhy mají tendence překonávat ostatní i při špatné náladě na trzích. Nebudu jmenovat odvětví, protože rozdělení podle států je v tomto případě mnohem vhodnější. V USA pak do sektoru spotřebního zboží, zdravotnictví, IT a financí, poradil investorům Klaer.

Podle něj na konci minulého týdne dorazilo několik indikátorů svědčících o přeprodanosti trhu a o tom, že sentiment narazil na dno. Tento týden se trhy otočily k růstu. Během této korekce v rámci medvědího trhu možná trhy ještě mohou trochu posílí, ale potom, čemuž věřím, růst vyšumí a bude následovaný dalším poklesem, řekl Klear.

Vysvětlil také, proč je znepokojen makro situací ve světě. Částečně proto, že centrální banky vystřílely svou monetární stimulační munici a s nadějí předávají štafetový kolík politikům. Doufají, že se ekonomický růst a indikátory nadále nezhorší, protože v tuto chvíli už nemají žádné prostředky pro boj s recesí, varoval Klaer a dodal, že investoři musejí počítat s větším rizikem a zde je podle něj jen jeden způsob, jak to udělat. Musejí požadovat vyšší rizikovou prémii, což se odrazí ve snížení cen akcií. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).