Spočítejte si...

Zavřít

Jak pojišťovny rozlišují povodeň a záplavu

V nabídkách pojištění domácnosti se se železnou pravidelností v krytých rizicích objevují termíny záplava a povodeň. Většinou jsou tato rizika pokryta v rámci stejné varianty pojištění domácnosti. Najdou se ale i výjimky. V obsahu obou termínů opravdu rozdíl je, ale  v rozsahu pojistného krytí ve smlouvách jde povodeň se záplavou většinou ruku v ruce. Takže všichni klienti České pojišťovny mají ve svých pojistkách staveb, domácností, bytu…automaticky a současně zahrnuto jak riziko povodně, tak i záplavy, uvedla Dagmar KoutskáČeské pojišťovny s tím, že výjimkou je 4. povodňové pásmo, kde riziko povodní většinou pojistit nelze.

Podle Dagmar Koutské je povodeň zaplavení větších či menších územních celků vodou, která se vylila z břehů vodních toků, nádrží nebo tyto břehy či hráze protrhla. Záplavou je naopak stav, kdy je například proudící vodou stékající ze strání či stojící vodou zaplaven pozemek, na kterém se nachází pojištěná věc. Zaplavení je ale způsobeno jinou příčinou než z důvodu povodně.

Rozhodnuto. Důchody se v příštím roce zvýší Státní zaměstnanci přijdou o část platů i příspěvek na dovolenou        
Patrik Chrz aura:92
30. 9. 2010 10:32 Nový

Pozor na zaplavení "odspodu"

celé vlákno

Ve výlukách je obvykle zvedmutí spodní vody, nebo zaplavení objektu kanalizací (u té kanalizace lze provést technické opatření, které tomuto zabraňuje, ale ze starých domů to má málokdo).

profesor češtiny
profesor češtiny (neregistrovaný) 193.86.163.---
1. 10. 2010 11:49 Nový

Re: Pozor na zaplavení "odspodu"

celé vlákno

správně se píše: vzedmutí