Hlavní navigace

Internetové odbavení při letech ušetří čas

Redakce

České aerolinie rozšířily od dubna možnost internetového odbavení do dalších evropských destinací. Odbavit se prostřednictvím služby internet check-in lze nově při letech ze Stockholmu, Dublinu a Štrasburku. Dosud České aerolinie nabízely tento způsob odbavení při letech z Prahy a dalších 27 evropských měst v síti Českých aerolinií.

Služba je určena pro všechny cestující Českých aerolinií, kteří mají elektronickou letenku. Cestující si mohou vybrat místo v letadle a vytisknout svou palubní vstupenku doma či v práci. Po příchodu na letiště již nemusejí k odbavovací přepážce, ale procházejí přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. Na letiště tak mohou přijít kratší dobu před odletem. Cestující se mohou odbavit na internetu nejdříve 24 hodin a nejpozději 35 minut před plánovaným odletem. Internetové odbavení Českých aerolinií mohou využít i cestující se zavazadly. Po příchodu na letiště je odevzdají u speciální přepážky označené „Baggage drop-off“ a dále pokračují rovnou na pasovou a bezpečnostní kontrolu.

V současnosti dává přednost internetovému odbavení před fyzickým „check-inem“ přímo na letišti pět procent cestujících linek, které tuto službu nabízejí. Elektronické letenky tvoří v současnosti zhruba 84 procent celkového prodeje letenek Českých aerolinií.

Našli jste v článku chybu?