Spočítejte si...

Zavřít

Internet v mobilu využívá čtvrtina české populace

Počet uživatelů mobilního internetu v srpnu 2011 v ČR překonal již 2,5 milionu, na čtvrtém ročníku odborné konference Mobile Internet Forum, kterou uspořádal server Lupa.cz a podnikatelská síť TUESDAY Business Network, to řekl Slavomír Doležal ze společnosti T-Mobile.

Nejčastěji využívaným operačním systémem v chytrých telefonech je Symbian, avšak jeho podíl postupně klesá. Data společnosti Seznam.cz prezentoval Ivan Mikula, který navíc upozornil na silnou konkurenci mezi mobilními aplikacemi, která způsobuje, že i ta sebevíc propracovaná časem upadá do „kráteru zapomnění“ a je pak nutné ji nákladně propagovat.

Na konferenci se řešil také problém omezené kapacity současné datové infrastruktury. Čeští operátoři bohužel dostatečně neinvestují do rozvoje datových sítí a silně zaostávají za zahraničím v rozvoji sítě 3G, upozornil v návaznosti moderátor konference a šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrick Zandl.Šest stovek šťastných má o dva tisíce vyšší důchod Potřebujete se proškolit v účetnictví? Vysvětlíme legislativní novinky i příklady z praxe