Hlavní navigace

II. pilíř chtějí především vzdělanější lidé, tvrdí Allianz

Arsen Lazarevič

Podle analýzy společnosti Allianz vstupují údajně do druhého pilíře především mladí lidé s vyšším vzděláním a znalostí finančních produktů. Mladí lidé ve věku mezi 25 a 35 se údajně spoléhají na dlouhodobý investiční horizont, ve fondech prostřednictvím dynamické strategie očekávají vyšší výnosy.

Snadno si spočítají, že v rámci důchodového spoření jsou jejich úspory díky státní regulaci velmi dobře chráněny a navíc jsou spojeny s extrémně nízkými poplatky ve srovnání s jinými finančními produkty, uvádí Martin Podávka, vedoucího oddělení produktového marketingu Allianz penzijní společnosti. K tématu čtěte také: Druhý pilíř je terčem kritiky. Je oprávněná?

Našli jste v článku chybu?
  • 8. 3. 2013 10:23

    Petr (neregistrovaný) ---.dragon.cz

    Je to hezká reklama Allianz, ale právě vzdělanější lidé se znalostmi finančních produktů, by měli tuto možnost využít až na posledním místě. Je velká řada produktů, které jim poskytnou srovnatelný i vyšší výnos se stejnou mírou rizika, ale hlavně s naprosto nesrovnatelnou disponibilitou. Přeji všem "vzdělanějším" od Allianz krásné zítřky.

  • 8. 3. 2013 16:03

    Mo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

    ... je ochotno si zvolit doživotní finanční nevolnictví, aniž mnohdy netuší že si tím výrazně sníží případný invalidní důchod a mnohdy ať z důvodu nedosažení potřebného počtu pojištěných let a nebo nemoci nedožijí jeho počátku vyplácení. Přitom si doživotně uberou 2% z možných příjmů v době, kdy budou potřebovat každou korunu. Kde mají jistotu, že to bude v budoucnu povinnost mít odpracovaných 35 let a ne třeba 45, když vláda si to mění jak Kalouska napadne. Jak to, že při 800 tis. nezaměstnaných jsme si dobrovolně nechali zvýšit povinný počet odpracovaných let pro přiznání důchodu o 10 let a smazat léta studií i nezaviněné nezaměstnanosti. Máme nemyslící voliče ? To jim vědomí, že máme 20 dolarových miliardářů a 18000 dolarových milionářů bude asi prd platné. To budou raději krást a nebo se sebevraždit, když nebudou mít šanci těch 35 let odpracovat ?