Hlavní navigace

Hypotéky v listopadu: Fixní sazba v průměru za 4,33 procenta, variabilní za 3,28 procenta

Jiří Hovorka

Také v listopadu pokračoval pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Hodnota souhrnného FINCENTRUM HYPOINDEXu klesla o bezmála desetinu procentního bodu a pro tuto chvíli zakotvila na úrovni 4,33 %, tedy nejníže od června 2007, oznámila dnes výsledky již tradičního indexu společnost Fincentrum.

Banky poskytly v listopadu podle údajů hypoindexu 4801 hypoték o celkovém objemu 7,957 miliardy korun, což znamená, že průměrná výše hypotéky dosáhla 1 657 369 korun. Listopad se stal třetím nejúspěšnějším měsícem roku 2010, co se objemu hypoték týče.

Vzhledem k nabídkám bank, které nabízejí nejlepší úroky u tří a pětiletých fixací nepřekvapuje, že pro jednu z těchto dvou variant se rozhodlo takřka 90 % lidí, kteří si v lednu vzali hypotéku.

Nejvýraznější pokles úrokových sazeb v meziměsíčním srovnání zaznamenaly hypotéky s variabilní úrokovou sazbou. Průměrná úroková sazba v této kategorii klesla o necelý čtvrt procentní bod a zastavila se na hodnotě 3,28 %, uzavírá zpráva společnosti Fincentrum.

Našli jste v článku chybu?