Hlavní navigace

Hypotéky dále zlevňují, stavební spoření získáte s pojištěním pobytu v nemocnici

Jiří Hovorka

Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou nejníže za posledních šest let, když v říjnu klesla průměrná úroková sazba měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex na 3,77 %. A podle zpráv z bank a spořitelen to vypadá, že se dostaneme ještě níž.

Komerční banka oznámila od 16. listopadu 2011 snížení úročení hypotečních úvěrů. U všech fixací hypotéky Klasik byla úroková sazba snížena o 0,2 procentního bodu. Minimální úroková sazba startuje u hypotéky s tříletou fixací na 3,29 % p.a. Hypotéku s 10letou fixací můžete pořídit již se sazbou 3,99 %. Je třeba ovšem upozornit, že jde o základní úrokovou sazbu, která není garantovaná a může podle individuální situace růst.

Od stejného dne snížila úrokové sazby také Modrá pyramida u Hypoúvěru, ten nyní můžete získat s úrokovou sazbou od 3,54 % p.a.

Pokračuje i podzimní lákání stavebních spořitelen k uzavírání nových smluv. Raiffeisen stavební spořitelna tak slibuje, že každý, kdo si do konce roku u ní uzavře jakoukoli smlouvu, získá prémii v podobě pojištění pobytu v nemocnici u pojišťovny UNIQA v hodnotě 500 Kč na jeden rok zdarma. Stavební spořitelna tak podle svých slov reaguje na zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici z 60 Kč na 100 Kč, které vstoupí v platnost 1. 12. 2011.Našli jste v článku chybu?