Hlavní navigace

Hradí se regulační poplatky i v rámci závodní péče?

Sdílet

Platí se regulační poplatky i za prohlídky v rámci závodní péče? Ze zákona o veřejném zdravotním pojištění vyplývá, že se regulační poplatky neplatí za preventivní prohlídky prováděné v rámci závodní preventivní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění, informoval Jiří Rod, mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny s tím, že poplatky se nehradí ani při klinických vyšetřeních nebo souvisejících výkonech, které byly indikovány lékařem v rámci preventivní prohlídky závodní preventivní péče. Od poplatku jsou osvobozena i laboratorní a další odborná vyšetření, dodal Rod.

Uvedl také, že pokud jde o závodní preventivní péči nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, ale hrazenou pojištěncem nebo zaměstnavatelem (např. vstupní a výstupní prohlídky), nemůže být poplatek ve výši 30 Kč vůbec vybírán, protože je uzákoněn zákonem o veřejném zdravotním pojištění.

Je možné, že lékař nebo specialista závodní preventivní péče zjistí, že vás musí odeslat na další odborná vyšetření, která už nejsou nařízena a tudíž nejsou součástí závodní péče – jen vyplývají z vašeho zdravotního stavu. Tato vyšetření už poplatku podléhat budou, pokud při nich bude provedeno klinické vyšetření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 2. 2011 18:39

    Přezdívka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    Zjednodušme to.
    Co od nás vyžaduje zaměstnavatel, pokud mu jsme ochotni vyhovět, nechť si také zaplatí! Není co řešit!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).