Hlavní navigace

Hradí se regulační poplatky i v rámci závodní péče?

Gabriela Hájková

Platí se regulační poplatky i za prohlídky v rámci závodní péče? Ze zákona o veřejném zdravotním pojištění vyplývá, že se regulační poplatky neplatí za preventivní prohlídky prováděné v rámci závodní preventivní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění, informoval Jiří Rod, mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny s tím, že poplatky se nehradí ani při klinických vyšetřeních nebo souvisejících výkonech, které byly indikovány lékařem v rámci preventivní prohlídky závodní preventivní péče. Od poplatku jsou osvobozena i laboratorní a další odborná vyšetření, dodal Rod.

Uvedl také, že pokud jde o závodní preventivní péči nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, ale hrazenou pojištěncem nebo zaměstnavatelem (např. vstupní a výstupní prohlídky), nemůže být poplatek ve výši 30 Kč vůbec vybírán, protože je uzákoněn zákonem o veřejném zdravotním pojištění.

Je možné, že lékař nebo specialista závodní preventivní péče zjistí, že vás musí odeslat na další odborná vyšetření, která už nejsou nařízena a tudíž nejsou součástí závodní péče – jen vyplývají z vašeho zdravotního stavu. Tato vyšetření už poplatku podléhat budou, pokud při nich bude provedeno klinické vyšetření.

Našli jste v článku chybu?