Spočítejte si...

Zavřít

Hackeři mají nový způsob útoku. Dostanou se k vám přes televizi

Hackeři opět přišli na nový způsob útoku, jak se dostat k vašim informacím. Podle reportu společnosti Check Point se k vám mohou dostat prostřednictvím chytré televize.

Riziko se týká především zranitelného síťového zařízení EZCast. To se zapojuje do HDMI portu a z obyčejné televize se bez připojení k internetu stává chytrá televize. EZCast běží na vlastní Wi-Fi síti a ovládá se přes chytré telefony nebo počítač.

Pokud však nemáte toto zařízení dostatečně zabezpečené, jsou s tím spojena určitá rizika:

  • Hackeři mohou zaútočit prostřednictvím Wi-Fi systému a získat snadný přístup do EZCast a domácí sítě.
  • Jakmile útočníci proniknou dovnitř systému, mohou se v síti pohybovat bez povšimnutí a zobrazovat například důvěrné informace nebo infikovat domácí zařízení.
  • Útoky lze spustit na dálku, takže hackeři mohou aktivovat škodlivý kód odkudkoli.

Díky zranitelnosti mohou získat plný, neoprávněný přístup k domácí síti EZCast a zobrazit citlivá data nebo převzít kontrolu nad domácími zařízeními. V současné době využívá zařízení EZCast přibližně 5 miliónů uživatelů.

Obliba zařízení s připojením k internetu, tzv. Internet věcí (IoT), neustále roste. Zahrnuje nejrůznějších zařízení, od jednoduchých technologických „hraček“ pro spotřebitele až po automobily a sofistikované průmyslové systémy.

Sdělujete někomu své heslo? Třetina Čechů to dělá Jak postupovat při ukončení důchodového spoření?        
dakra
dakra (neregistrovaný) ---.9.broadband15.iol.cz
11. 1. 2016 9:16 Nový

Prosba - odkaz na původní zdroj informací

Šlo by prosím přidat odkaz na zdroj, z nějž bylo pro článek čerpáno? Možná by majitele zařízení zajímalo, jak se dá takovému útoku předcházet.
http://www.checkpoint.com/press/2016/new-check-point-report-reveals-hackers-can-outsmart-smart-tvs/