Hlavní navigace

Hackeři mají novou metodu jak ovládnout váš počítač. Virus si stáhnete s titulky

Sdílet

Hackeři mají novou metodu, jak ovládnout váš počítač a využít data, která v něm najdou. Tato metoda umožní útočníkům vytvořit škodlivé titulky, které si následně stáhnete a tím dostanete virus do svého počítače. Informovala o tom společnost Check Point. Zjistili jsme, že lze vytvářet a automaticky doručit škodlivé titulky na miliony zařízení, což obejde bezpečnostní software a útočníkovi dá plnou kontrolu nad infikovaným zařízením a daty, říká Omri Herscovici, vedoucí týmu výzkumu zranitelností ve společnosti Check Point.

Společnost odhalila zranitelnost ve 4 přehrávačích médií: VLC, Kodi, Popcorn Time a Stremio. V těchto případech dokázali hackeři převzít kontrolu nad daným zařízením, a to právě pomocí škodlivých souborů. Útočníci takto mohou ovládnout jakékoli zařízení, na kterém bude škodlivý soubor stažen. Stremio a VLC následně vydaly nové softwarové verze, které obsahují opravy proti těmto zranitelnostem.

V současné době je ale možné manipulovat s algoritmem pro hodnocení titulků a docílit tak toho, že přehrávač automaticky stáhne právě škodlivé titulky. Pro ochranu a minimalizování rizika spojeného s případným útokem by měli všichni uživatelé zkontrolovat, jestli používají nejnovější verze streamovacích přehrávačů, dodává Omri Herscovici.

Na ukázku, jak probíhá útok přes škodlivé soubory, se můžete podívat na videu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).