Hlavní navigace

GE Money koupí polskou banku BPH

Sdílet

GE Money Bank podepsala dohodu se skupinou UniCredit o koupi polské banky BPH. Realizací této akvizice se GE Money Bank zařadí mezi pět největších bank na polském trhu z hlediska aktiv. Akvizice by měla být provedena do konce roku 2007.

Část polské banky BPH se osamostatní a bude převedena do banky Pekao (součást skupiny UniCredit). Druhá část BPH se stane majetkem GE Money. GE Money by měla od skupiny UniCredit získat téměř 66 % akcií BPH a akvizice ji přijde na 854,9 milionu dolarů (asi 625,5 milionu eur).

William H. Cary, prezident a generální ředitel GE Money EMEA, k akvizici uvedl: Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít dohodu o převzetí nové BPH. Tato investice pro nás představuje vynikající příležitost, jak můžeme rozšířit své působení na polském trhu, získat potřebnou velikost a urychlit naši přeměnu v univerzální banku. GE Money Bank zaznamenává v Polsku velký růst a nová investice je vyjádřením našeho dlouhodobého zaměření na tento trh a důvěry v budoucnost polského hospodářství.

Zdroj: tisková zpráva GE Money Bank

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).