Hlavní navigace

GE Money Bank se chce zbavit papírů a zavádí biometrické podpisy

Sdílet

David Sillmen 22. 1. 2014

GE Money Bank přechází z pilotního provozu biometrických podpisů (na pobočce na Černém mostě) k provozu ostrému. Do konce letošního roku by zařízením ke snímání podpisů měly být vybaveny všechny pobočky banky v České republice.

Zavedení biometrických podpisů považujeme za jednu z nejzásadnějších proklientských inovací  v současném českém bankovnictví. Všechny smlouvy budeme nově ukládat do zabezpečeného archivu, kde jsou zákazníkům kdykoliv k dispozici, říká Štěpán Pittauer, projektový manažer GE Money Bank.

Největší výhodou biometrických podpisů pro klienty, ale i životní prostředí je výrazná redukce papírových smluv, která je s biometrickými podpisy spojená. Biometrické podpisy používá od počátku svého působení na českém trhu také Air Bank.

Biometricky podepsané dokumenty se klientům automaticky uloží v digitální podobě do jejich internetového bankovnictví a mají stejnou relevanci jako smlouvy v papírové podobě. Banka však zatím klienty k přechodu na biometrický podpis nutit nebude. Stále bude možné využívat klasický podpisový vzor.

Biometrický podpis vytvoříte na k tomu určeném zařízení, takzvaném Signpadu, který snímá nejen samotné vizuální charakteristiky podpisu, ale také dynamiku tahu či tlak pera při podepisování. Zařízení následně dokáže vyhodnotit, zda podpis skutečně patří právoplatnému nositeli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).