Hlavní navigace

Fio banka výrazně zlevnila europlatby

Sdílet

Patrik Chrz 1. 8. 2014

Fio banka u svého běžného účtu bez poplatků od 1. srpna 2014 snížila poplatky za příchozí i odchozí europlatby na 20 korun. Za příchozí europlatbu nyní místo původních 25 korun zaplatíte o 5 korun méně, stejnou částku zaplatíte i za odchozí, což představuje zlevnění o 30 korun.

Položka Nový poplatek Původní poplatek
Odchozí europlatba 20 Kč 50 Kč
Příchozí europlatba 20 Kč 25 Kč

Postupně se tak rozevírají cenové nůžky mezi klasickými bankami (Česká spořitelna 220/100 Kč, ČSOB 250/150 Kč, Komerční banka 195/145 Kč za odchozí/příchozí SEPA platbu) a mezi bankami nízkonákladovými (Equa 99/9 Kč, Air Bank 25/25 Kč (u Velkého účtu v ceně), Zuno 180/0 Kč (u účtu PLUS v ceně), mBank 0/0 Kč).

Ještě více ale ušetříte s devizovými společnostmi, kde k nízkým nebo nulovým poplatkům navíc dostanete výrazně lepší kurz, než v jakékoliv bance.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 8. 2014 11:03

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Už druhý měsíc používají vlastní kursovní lístek, který má vždy méně výhodný kurs, než předtím používaný ČSOB. A snaží se to maskovat tím, že přidali destinných míst, nemluvě o tom, že to zobrazení kurzovního lístku v homebankingu je proti ČSOB přímo tragické - nutí zákazníka hrabat se v měnových párech a není tam ani možnost zobrazit graf časového vývoje, a to zvlášť nákup a zvlášť prodej (pro podání příkazu by stačil ten nákup), i když třeba ČSOB zobrazuje jen střed.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).