Hlavní navigace

Finanční správa zahajuje elektronické dražby majetku

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 9. 2019

Finanční správa od 1. září 2019 zahájila nový způsob dražeb přes Aplikaci Elektronických Dražeb (APED). Ta zatím bude používána pouze pro dražby konané Finančním úřadem pro Středočeský kraj. Od 1. 1. 2020 ale Finanční správa počítá s rozšířením této formy dražeb na všechny finanční úřady.

Klasické dražby Finanční správy nezájmem uchazečů určitě netrpí, ale od zavedení atraktivnější elektronické formy dražeb očekáváme nárůst zájemců o koupi nabízených movitých a nemovitých věcí, uvedla Tatjana Richterová generální ředitelka Finanční správy.

První nabídky elektronických dražeb budou uveřejněny už v měsíci září. Uživatelský účet si mohou založit jak fyzické, tak právnické osoby. Pro jeho zřízení je nutná registrace v aplikaci. Účastníci dražby věcí zabavených v rámci daňové exekuce si poté prostřednictvím aplikace zadají nejvyšší limit dražebního podání (maximální nabízenou cenu, kterou jsou ochotni za věc zaplatit).

Průběh dražby bude možné sledovat i bez založení vlastního uživatelského účtu. Daňová exekuce prodejem movitých a nemovitých věcí je jedním ze způsobů vymáhání daňových nedoplatků. Finanční správa má ve svém vlastnictví auta, pozemky i stavby dlužníků. První nabídky elektronických dražeb budou uveřejněny už v měsíci září. Podmínky a postup pro elektronické dražby jsou k dispozici na stránkách Finanční správy. Aplikace APED není podporována webovým prohlížečem Internet Explorer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).