Hlavní navigace

Finanční správa u kompenzačních bonusů odhalila první podvody

Sdílet

Lenka Kašparová

Finanční správa odhalila na základě své analytické činnosti několik pokusů o zneužití kompenzačního bonusu pro živnostníky. Ke dni 15. května proto podala dvě první trestní oznámení a další připravuje. Celkově se podvodníci neoprávněně pokusili získat finanční kompenzaci ve výši 1 175 000 korun. Ve všech těchto případech se jednalo o osoby, které se vydávaly za reálného živnostníka. OSVČ jejichž jméno mělo být zneužito, finanční správa následně kontaktovala. Pro ně samotné bylo překvapení, že se podvodníci snaží získat kompenzační bonus jejich jménem a mnozí se pak obrátili na Polici ČR.

V jednom případě šlo o podvodníka, který se chtěl obohatit o neuvěřitelných 875 tisíc korun, a tak podal žádosti jménem OSVČ, které o kompenzační bonus nežádaly. V dalších případech šlo o žadatele, kteří se kompenzační bonus pokusili vylákat jménem OSVČ, které si však žádost podaly a uvedly v ní svůj účet, odlišný od toho, jenž uvedl falešný žadatel.

Uvědomujeme si, jaký význam má kompenzační bonus pro živnostníky, a proto jim poskytujeme dostatečný informační servis a rychlé vyplácení bonusu je pro nás prioritou. To dokazuje objem zpracovaných žádostí za 14 miliard Kč, které jsme už živnostníkům poslali. Bohužel se objevují i ojedinělé případy, kdy se někdo snaží současnou situaci a vyplacení pomoci zneužít, uvedla Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).