Hlavní navigace

Finanční předsevzetí si dává 61 % Čechů. Co zabrání, aby ho i dodrželi?

Sdílet

S příchodem roku si mnoho Čechů dává i nejrůznější předsevzetí. Často se týkají i oblasti financí. Češi chtějí více hlídat domácí rozpočet, každý třetí pak míní méně utrácet za zbytečnosti, plánují také odkládat část výplaty a spořit. Nejčastěji si lidé předsevezmou praktické činnosti – 13 % respondentů si slibuje, že budou chodit nakupovat se seznamem, stejný počet lidí chce včas posílat splátky a úhrady za nájem, říká Jan Holoch, manažer zákaznické zkušenosti a finanční specialista společnosti Home Credit.

Alespoň jedno finanční předsevzetí si na rok 2017 dalo 61 % Čechů. Mezi ty nejběžnější patří, že budou více spořit a přestanou utrácet za zbytečnosti. Málokdy však odolají. Za první čtvrtletí už své předsevzetí alespoň jedenkrát porušila polovina respondentů. Nejčastěji neodolali a koupili si něco pro radost. Bývají za tím ale i nečekané výdaje nebo nedostatek vůle. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Home Credit připravila agentura STEM/MARK.

Předsevzetí si dávají především lidé ve věku 30 – 44 let. Často si jej ale dávají i mladší ve věku 15 – 29 let. Naopak nejméně si předsevzetí dávají lidé ve věku od 45 let výše.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).