Hlavní navigace

Finanční poradci ve svěřenských fondech často tápou. Myslí si, že optimalizují daně

Sdílet

V současné době si 63 % finančních poradců a manažerů poradenských firem myslí, že podstatu svěřenských fondů chápou a dokáží svým klientům vysvětlit. Často ale neumí přesně definovat hlavní znaky nebo jmenovat životní situace, v nichž tyto fondy pomáhají. Vyplynulo to z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Svěřenská správa.

Přes 35 % odborníků se domnívá, že typická situace, kdy je vhodné svěřenské fondy využít, je optimalizace daní. Dalších 29 % uvedlo, že je pro ně příznačná úspora nákladů při správě majetku. Ani jedna z těchto domněnek není správná. Svěřenské fondy slouží především k ochraně a anonymizaci majetku, mezigeneračním transferům majetku a správě majetku pro dobročinné účely, říká Peter Kováčik ze společnosti Svěřenská správa s.r.o.

Situaci, ve které je vhodné svěřenský fond použít, označila správně pouze 2 % dotázaných.

Problém dělalo respondentům také určení hlavních znaků svěřenských fondů. Správně je dokázalo určit jen 7 % odborníků. Přes 11 % z nich se například domnívalo, že v souvislosti se svěřenským fondem není nutné platit daně a 10 % respondentů chybně uvedlo, že minimální výše vkladu je omezená.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).