Hlavní navigace

Evropské banky se podrobí zátěžovým testům

Redakce

Evropská unie by měla v září otestovat stabilitu evropských bank v takzvaném zátěžovém testu, který má ukázat, zda banky mají dostatek finančního kapitálu pro případné zhoršení současné situace. Zátěžové testy by měly provést národní regulátoři, u nás Česká národní banka.

S návrhem, že by Evropa stejně jako Spojené státy americké měla banky působící na jejím území podrobit zátěžové zkoušce, přišel finský ministr financí Jyrki Katainen. Podle něj by takový přístup pomohl obnovit důvěru v bankovní sektor a zlepšit podmínky pro hospodářské oživení. Podle ekonomů by mohla být zátěžová zkouška bank v Evropě jedině ku prospěchu.

Našli jste v článku chybu?
  • 13. 5. 2009 12:00

    anonymní
    Než jsem si přečetl článek, podle nadpisu jsem se domníval, že půjde o test elektronického bankovnictví. To bych byl pro, protože co nám tu předvádí ČS se svým Servisem24 - to je tragédie! Hrozně se mi líbilo, jak všechny sdělovací prostředky jednotně mlely o "krátkém" výpadku, ale že následně díky vysokému zájmu o transkace sice systém neklekl, ale nebyl dostupný, už neinformovaly. A mne jako uživateli je celkem jedno, zda je systém pro mne nepřístupný z důvodu závady nebo přetíženosti či z jiných příčin.